Başka Biri

Başka Biri
  • Türü Tiyatro
  • Telefon
  • Tarih 2018-04-17 20:30
  • Adres
  • FiyatÜcretsiz
  • Web
  • Bağlantıları:
Bu içerik 61 kez okundu.
ETKİNLİK DETAY

Başka Biri tiyatro oyunu, İkincikat'ta izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.

Gerçek bir hikayeden esinlenilerek kaleme alınan ‘’BAŞKA BİRİ’’ yapısal olarak polisiye gerilim türündedir. 

ADAM adındaki mahkumun akli dengesini kaybederek karıştığı cinayet sonrası almış olduğu müebbet cezasını çektiğicezaevinde yaşadığı çoklu kişilik bozukluğunun en derin örneklerinin sergilendiği oyunda söz konusu cezanın infazınınertelenmesi için çabalayan GABRİEL ve EVA karakterlerinin üstün performanslarına tanık olacaksınız. 

Artık ADAM’ın cezaevinden çıkmak için hiçbir umudu kalmamıştır. Zaman sonra işlediği cinayeti anlatması için psikolog eşi cezaevine gider. Amacı ADAM’ı itirafçı gibi gösterip müebbet cezasını değiştirmektir. 

EVA’nın bütün çabalarına rağmen ADAM işlediği cinayeti hatırlamaz. Bu durumda EVA’nın yapacak hiçbir şeyi kalmamıştır. 

ADAM ansızın pankreas kanserine yakalanmış ve tarifsiz acılar çekmeye başlamıştır. Uykusuz geceleri ve ruhsalçöküntüsü oyunu izlerken sizlerde toplumda yaşanılan sıkışmışlık ve çaresizliği hissettirecektir. 

ADAM müebbet cezası aldığı ve cezaevinden artık çıkamayacağı için ÖTENAZİ hakkını kullanmak için yargıyabaşvurur. Yüksek yargı acilen toplanır ve yasalarda bulunan özel durumlarda alınan bu kararı ADAM için yürürlülüğekoyar. 

Bu karar sonrası EVA ve GABRİEL derin bir üzüntüye düşerler. Ancak ADAM’ın infazının ertelenmesi ve ÖTENAZİişleminden dönülmesi için büyük çaba sarf ederler. 

Oyun toplumda insanın kendi kurduğu sistemi ile zaman sonra nasıl başa çıkamadığını ve işlerin kontroldençıkmasıyla yaşadığı hezeyanları konu etmektedir. Bazen çok istememize rağmen şartların oluşmaması sonucu hayallerimizgerçekleşmez. Başkalarının hayatlarına ancak onlar isterse müdahale edebiliriz. 

‘’BAŞKA BİRİ’’ üzerine oturduğu temelleri bütün açıklığı ile seyirciye vermektedir.Oyun içinde oyun mantığı ilekurulan kurgu final sahnesinde herşeyin bir deney için yapıldığını seyirciye göstererek bitmektedir.

BİLETLER İÇİN TIKLAYIN!