Konstrukt Feat. Ken Vandermark

Konstrukt Feat. Ken Vandermark
  • Türü Konser
  • Telefon
  • Tarih 2018-11-17 00:00
  • AdresCİHANGİR MAH. BAKRAÇ SOKAĞI No: 160 D:
  • FiyatÜcretsiz
  • Web
  • Bağlantıları:
Bu içerik 11 kez okundu.
ETKİNLİK DETAY

Konstrukt ve Ken Vandermark, Borusan Müzik Evi'nde sizlerle olacak.

 

 

Özgür müzik, dünya dışı frekanslar, kozmik kaos ve İstanbul...

 

 

Konstrukt, 2008’de İstanbul’da kuruldu. Bu yıl bir dizi etkinlikle 10. yaş günlerini kutladıkları müzikal serüvenlerinde, bugüne dek Peter Brötzmann, Joe McPhee, Akira Sakata, Evan Parker, Marshall Allen, Thurston Moore, Keiji Haino, William Parker, Okay Temiz gibi birçok ünlü müzisyenle aynı sahneyi paylaşma şansı elde ettiler.

2008’den bu yana aktif şekilde müzik yapan grup, bu süre zarfında Saalfelden Caz Festivali, Konfrontationen Nickelsdorf, Krakow Jazz Autumn, Tusk, Zuma Fest, Jazztopad, Sant’Anna Arresi Caz Festivali, A L’Arme! gibi birçok önemli uluslararası festivalde de yer aldı.

2016’da yayımladıkları Live at Tarcento ve Live at NHKM albümleri, uluslararası müzik yazarlarınca (Andy Votel / NYCJazzRecord) yılın en iyi albümleri arasında yer alırken, Keiji Haino ile İstanbul’da kaydettikleri ve Berlinli plak şirketi Karl Records tarafından yayımlanan A Philosophy Warping, Little By Little That Way Lies A Quagmire adlı albümleri, Attic dergisi tarafından 2017’in en iyileri arasında gösterildi.

Borusan Müzik Evi konseri öncesinde, Ekim ayında Kopenhag’ın önemli kulüplerinden Alice ve Newcastle’da kült müzik festivali Tusk'ta Otomo Yoshihide ile çalacak olan grup; 10. yıllarını, özgür cazın önde gelen Amerikalı temsilcilerinden, saksofoncu ve klarnetçi Ken Vandermark ile kutlamayı sürdürüyor.

 

Ken Vandermark

 

Chicago topraklarının serbest caz dünyasına sunduğu son dönem en önemli isimlerinden biri olarak kabul edilen Ken Vandermark, Peter Brötzmann, John Zorn, Joe McPhee, Mats Gustaffson gibi isimlerin yanında yer almakta. İki yıl önce The Ex ile beraber ülkemize yaptığı ziyaretin arkasından bu sefer Konstrukt’a konuk olmak için İstanbul’a uğrayacak. İstanbul müziğini edebiyat, sinema, fotoğraf gibi farklı sanat dallarıyla besleyen Vandermark, Thomas Bernhard ve Shellac gibi isimlere adadığı çalışmalarıyla da dinleyicilerine müziğinin farklı bir boyutunu gösterdi. DKV TRIO, Vandermark 5, School Days, Territory Band gibi topluluklarla kadim dostları Peter Brötzmann, Mats Gustafsson, Kent Kessler ile dinleyicilerini büyüleyen Ken Vandermark, ayrıca Amerikan caz tarihine yaptığı katkılardan dolayı 1999’da MacArthur Fellowship ödülüne layık görülen bir sanatçı. Wadada Leo Smith, Anthony Braxton, William Parker ve Peter Brötzmann sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken bir performans…


Korhan Futacı saksofonlar, flütler, fx

Umut Çağlar gitar, guimbri, nefesliler, vurmalılar

Apostolos Sideris kontrbas

Berkan Tilavel elektronik vurmalılar, davul

Ediz Hafızoğlu davul, vurmalılar

Ken Vandermark tenor saksafon, bariton saksofon, bas klarnet

 


BİLETLER İÇİN TIKLAYIN!