Önder Focan & Şallıel Bros Funkbook A la Turc

Önder Focan & Şallıel Bros Funkbook A la Turc
  • Türü Konser
  • Telefon02123340700
  • Tarih 2019-03-19 21:30
  • AdresEVLİYA ÇELEBİ MAH. SADİ KONURALP CADDESİ No: 5 D:
  • FiyatÜcretsiz
  • Web
  • Bağlantıları:
Bu içerik 7 kez okundu.
ETKİNLİK DETAY

Önder Focan & Şallıel Bros Funkbook, 19 Mart'ta Salon İKSV'de...

"Caz sahnemizin önemli figürlerinden gitarist Önder Focan ile saksafoncu kardeşler Anıl ve Batuhan Şallıel’in funk’ın enerjik kıyılarına demir attıkları caz temelli proje.

‘Funkbook’ projesi, müzik sahnemizin değerli caz gitaristi Önder Focan’ın, Şallıel Kardeşler’le çaldığı bir Nardis Caz Kulübü konserinde doğdu. Doğuşuyla birlikte dinleyicileri tarafından sevilen ve sahiplenilen bu proje, 2016 yılında bir albümle pekiştirildi. Projede Önder Focan besteleri, Anıl ve Batuhan Şallıel’in dinamik katkılarıyla yüksek dozda funky ve enerjik bir şekilde yorumlanıyor. ABD, Fransa ve Almanya başta olmak üzere caza bakış açısını dünya çapında festivallere taşıyan; Benny Golson, Kurt Elling, Dianne Reeves ve Al Foster gibi sanatçılarla aynı sahneyi paylaşan Focan, aynı zamanda ülkemizde en fazla caz albümüne sahip müzisyenlerimizden. Şallıel Kardeşler ise, dünyaca ünlü davul virtüözü Dave Weckl ile aynı sahnenin tozunu yutmalarının haricinde, İtalyan caz gitaristi Nicola Conte ile Uluslararası Caz Günü kapsamında bir araya geldiler. Grupları Superband’le İstanbul’a funk, soul ve caz ekseninde renk katmaya devam ediyorlar.

Caz ve funk’ın renklerinin birbirine çok ama çok yakışacağı, kalifiye müziğin canlı icrasında virtüözlük seviyesi arayanların çok ama çok mutlu olacağı bir gece..."

#saloniksv

Ekip
Önder Focan, Gitar
Batuhan Şallıel, Alto Saksafon
Anıl Şallıel, Tenor Saksafon
Erhan Seçkin, Davul
Mehmet Özen, Bas
Kaan Bıyıkoğlu, Klavye

BİLETLER İÇİN TIKLAYIN!