Oyun Karıştı

Oyun Karıştı
  • İSTANBUL
  • Türü Tiyatro
  • Telefon
  • Tarih 2018-05-18 20:30
  • Adres
  • FiyatÜcretsiz
  • Web
  • Bağlantıları:
Bu içerik 99 kez okundu.
ETKİNLİK DETAY

Eraslan Sağlam’ın yönettiği iki perdelik komedi oyunu Oyun Karıştı sizlerle...
Oyun Karıştı yani orjinal adıyla Moon Over Buffalo, görkemli tiyatro geçmişlerinin ardından yıldızları sönen ve bir türlü Hollywood’da istedikleri başarıyı yakalayamayan ama yine de tiyatrodan vazgeçmeyen karı-koca Charlotte ve George Hay’in kumpanyasında yaşanan olayları anlatıyor. 

Steven Spielberg’in yeni çekeceği film için görüşmelere giden ancak rolleri Anthony Hopkins ve Susan Sarandon’a kaptıran Hay çifti turnede oldukları sırada Spielberg’den gelen süpriz bir telefonla yeni bir heyecana kapılarlar çünkü Spielberg, Cyrano de Bergerac ve Özel Yaşamlar oyunlarındaki performansları ile göz dolduran bu iki oyuncuyu sahnede izlemeye gelecektir. Ancak onlarda heyecan yaratan bu fırsatı yakalamaları için kendi içlerindeki karmaşayı çözmeleri gerekmektedir.

Oyunculardan Liz, George’dan hamile kalmış, Charlotte avukatı Richard Maynard ile gitmeye, çiftin oyuncu kızları RozalindRozalind  tiyatroyu bırakıp bir yerel televizyon kanalında hava durumu sunucusu Howard ile evlenmeye karar vermiş, oyuncu Webster kumpanyayı terk etmek üzeredir  ve George ortadan kaybolmuştur. Rozalinda’ya aşık tiyatronun müdürü Paul, hem tiyatroyu toparlayıp temsili oynatmak için elinden geleni yapmaya  hem de Rozalind’i geri kazanmaya çalışmaktadır. Kulakları ağır işiten kayınvalide Ethel karışan ortamı bilmeden daha bir karıştıracak, kendisine Brütüs rolü önerildiğini iddia eden bir oyuncunun da çıkmasıyla karışıklığın dozu daha da artacaktır. 

Yazan :  Ken Ludwig
Çeviren :  Filiz Ofluoğlu
Yöneten : Eraslan Sağlam
Işık Tasarım : Allen Ohan Dülgar

Oyuncular
Asker : Halil Zal
Webster : Murat Yılmaz
George : Eraslan Sağlam
Paul : Sadık Seven
Ethel : Ürüncan Keskin
Brütüs : Burak Çağlar / Murat Avni Yürekli
Rosalind : Deniz Özçelik
Howard : Atahan İ. Keskin
Charlotte : Tuba Z. Sağlam
Liz : Aydan Akboğa
Richard : Ercan Ertan
Hasta Bakıcı : Utku Çetin
Kadın : Gözde Yıldız


BİLETLER İÇİN TIKLAYIN!