″Paris - Odessa'' - David Orlowsky Trio

″Paris - Odessa'' - David Orlowsky Trio
  • İSTANBUL
  • Türü Konser
  • Telefon
  • Tarih 2019-06-24 00:00
  • Adres
  • FiyatÜcretsiz
  • Web
  • Bağlantıları:
Bu içerik 27 kez okundu.
ETKİNLİK DETAY

47. İstanbul Müzik Festivali, 11-30 Haziran tarihleri arasında müziğe ve şehre farklı bakışlar sunuyor.David Orlowsky Trio
David Orlowsky klarnet
Jens-Uwe Popp gitar 
Florian Dohrmann kontrbas

Florian Dohrmann
Prayer

Jens-Uwe Popp
Nighttrain to Odessa

David Orlowsky
Bucovina

Geleneksel
Lebedig un Freylach / Odessa Bulgar

Florian Dohrmann
Insomnia

Baden Powell
Vals sem nom

Florian Dohrmann
Der Schelm

Florian Dohrmann
Taxi Bucuresti

David Orlowsky
Indigo

David Orlowsky
Sababa

Jens-Uwe Popp
Jodaeiye

Velvl Zbarzher
Kum aher Du Filozof

Florian Dohrmann
Ultimate Bulgar

Arasız 75’ sürer.

David Orlowsky Trio bu programında Paris’ten, her ikisi de “Doğu’nun Paris’i” olarak anılan Bükreş ve Odessa’ya uzanıyor. Her biri çokkültürlü başkentler olan ve kayda değer büyüklükte Yahudi cemaatleri barındıran bu şehirlerin açıklığı ve çok dilliliği, DNA’sında caz ve klasik müzik kadar klezmer de taşıyan programın ana temasını oluşturuyor.

“Zarif valsler insana Paris’i hatırlatırken bazı Doğu Avrupa ögeleri ta Odessa’dan geliyor; arada Balkanlar ve Romanya yatıyor. Bizim esin kaynağımız ise tümü. Müzik, ancak yeni olandan korkmaktan vazgeçersek serpilip gelişebilir. Her türlü yabancı etkiye ısrarla karşı koymuş bir müziği kim dinlemek ister ki? Bizim buradaki amacımız ayrımcılığa ve korkuya karşı durmak.” diyor David Orlowsky.

Stilini “Dünya Oda Müziği” olarak adlandıran David Orlowsky Trio, klasik müzik standartlarını yeniden tanımlarken klasik, klezmer, pop, Ortadoğu müziği ve cazın kesişiminde yeni formlar keşfediyor. Üç ECHO Klasik ödüllü topluluk New York Carnegie Hall’dan Berlin Filarmoni’ye, Schleswig-Holstein Müzik Festivali’nden Güney Kore PyeongChang Festivali’ne önemli salonların ve festivallerin düzenli konuğu olmakta; Daniel Hope ve Avi Avital gibi müzisyenlerle de sıkça işbirliği yapmakta. Klezmer efsanesi Giora Feidman’ın kendi varisi ilan ettiği David Orlowsky’nin 15 yaşındayken kurduğu topluluk bu sezon 20. yılını kapsamlı bir turneyle kutluyor.

BİLETLER İÇİN TIKLAYIN!