Hastane için ilçe dışına çıkmak zorunda kalmayacağız

Beyoğlu‘nda yeniden inşaa edilerek hizmete açılan Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaret eden Başkan Demircan, “Taksim için, Beyoğlu için hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonra hastane için, acil ihtiyaçlarımız için ilçe dışına çıkmak zorunda kalmayacağız.” dedi.

Hastane için ilçe dışına çıkmak zorunda kalmayacağız
Bu içerik 151 kez okundu.

Cihangir esnafıyla bir araya gelerek vatandaşların talep ve önerilerini dinleyen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, daha sonra yeniden inşa edilerek hizmete açılan Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaret etti. Başkan Demircan’a ziyareti sırasında AK Parti Beyoğlu  İlçe Başkanı Harun Muş, Kamu Hastaneleri Başkanı Prof. Dr. Hakan Güven, Hastanenin Başhekimi Doç. Dr. Savaş Öztürk ve ilçe esnafı eşlik etti.  Protokol üyeleri ile birlikte hastaneyi gezerek hizmetlerle ilgili bilgi alan Başkan Demircan, hasta ve hasta yakınlarıyla sohbet ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Kendini karşılayan hastane personeline gül dağıtan Başkan Demircan,  ziyaret sonrası personelle birlikte pasta kesti.

BUNDAN SONRA HASTANE İÇİN İLÇE DIŞINA ÇIKMAK ZORUNDA KALMAYACAĞIZ

Beyoğlu’nun beş yıl sonra yeniden hastanesine kavuştuğunu belirten Başkan Ahmet Misbah Demircan,”Bugün Cihangirde’ydik. Cihangir esnafıyla birlikte yeni açılan hastanemizi ziyaret ettik. Biliyorsunuz beş yıldır hasret içerisindeyiz. Taksim İlkyardım Hastanesi buradan 5 sene evvel ayrılmıştı. 5 sene içerisinde biz hastanesiz kaldık. Ama geçen süre içerisinde 250 yataklı, 50 bin yatak kapasiteli poliklinikleriyle, aciliyle, bütün birimleriyle mükemmel bir hastane çıktı. Bugün de değerli kardeşlerimizi burada görmekten son derece mutluyuz. Taksim için, Beyoğlu için hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonra hastane için, acil için ihtiyaçlarımız için ilçe dışına çıkmak zorunda kalmayacağız. Bu anlamda başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, hükümetimize, başbakanımıza, sağlık bakanımıza, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

HASTANEMİZ TÜM FONKSİYONLARIYLA HİZMETE BAŞLAMIŞ DURUMDA

Hastanenin tüm fonksiyonlarıyla hizmetine kaldığı yerden devam ettiğini söyleyen Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Savaş Öztürk ise, “Belediye başkanımız, esnafımız ve halkımızın ziyaretinden dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Malum hastanemiz açıldı. Bu bölgedeki tek büyük kamu hastanesiydi. Buranın açılma sürecinde birçok kişinin emeği geçti. Bölge halkı hastanenin yokluğunda başka bölgelere gitmek durumunda kalmıştı. Bu açıdan çektikleri sıkıntı bir nebze olsun sona erdi. Özellikle acil fonksiyonu ön planda bir dizaynı olan hastanemiz, tüm fonksiyonlarıyla hizmete başlamış durumda” diye konuştu.

YAKLAŞIK 50 BİN METREKARELİK KAPALI ALANDA HİZMET VERMEYE BAŞLADI

2015 yılında yıkılarak yeniden yapımına başlanan Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeniden hizmete açıldı. Yaklaşık 50 bin metrekarelik kapalı alanda hizmet vermeye başlayan hastanede; 50 Poliklinik, MR ve BT ile diğer radyolojik hizmetler, Labaratuvarlar ve Kan Merkezi, 250 yatak kapasiteli yataklı servisler, 20 yataklı 3. Düzey Yoğun Bakım, 2. ve 1.düzey yoğun bakımlar,3. Düzey acil ünitesi, 7 ameliyat salonu, 3 katlı kapalı otopark bulunuyor.