echo $theme;
Beyoğlu burada!
Aradığın her şeye buradan ulaşabilirsin
İstanbul'un Gelişmişliği Tüm Türkiye'ye Yayıldı

İstanbul'un Gelişmişliği Tüm Türkiye'ye Yayıldı

19 Aralık 2018 Çarşamba
İstanbul sanki tüm Türkiye'ye yayıldı. Her taraf aynı mantık ve gelişmişlik trendi içerisinde. Bunu görmek bir vatandaş olarak bizi sevindiriyor. Şehirler arası gelişmişlik farkının minimuma indiği bir Türkiye hayalimiz var.

Mardin'i ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, temaslarını sürdürüyor. Ziyaretinin ikinci gününde gazetecilerle otelde bir araya gelen Başkan Demircan, seçim çalışmalarını ülke genelinde sürdürdüklerini söyledi. Siyasetçilerin bölgede tecrübe paylaşımı noktasında teşkilatlarda bir kaynaşma sağlaması için kampanya başlatıldığını da dile getiren Demircan, Mardin'den sonra Batman ve Siirt'i de ziyaret edeceklerini belirtti.

İSTANBUL TÜM TÜRKİYE'YE YAYILDI

Başkan Demircan, Mardin'in kültürünün Beyoğlu'na çok benzediğini belirterek, “Buraya geldikten sonra kendimi Beyoğlu'nda hissediyorum. Mardin'in bir kültür ve medeniyet şehri olduğunu görüyoruz. Özellikle Mardin insanlarının sevecenliği, kucaklayıcı olması, hoşgörüsü gerçekten özel bir husus. O anlamda Mardin'i çok seviyorum. Burası şaşırtıcı bir şekilde gelişiyor. Mardin son 10-15 yılda çok güzel başarılara, tesislere imza attı. Sosyal devlet ve belediyecilikte de gerçekten önemli çalışmalar yapılıyor. Türkiye'nin doğusu ve batısı, kuzeyi ve güneyi arasındaki farkta makas giderek kapandı. Fark neredeyse yok. İstanbul sanki tüm Türkiye'ye yayıldı. Her taraf aynı mantık ve gelişmişlik trendi içerisinde. Bunu görmek bir vatandaş olarak bizi sevindiriyor. Türkiye'nin buna ihtiyacı var. Şehirler arası gelişmişlik farkının minimuma indiği bir Türkiye hayalimiz var.” dedi.

DEMİRCAN, GENÇLERLE SOHBET EDEREK TAVSİYELERDE BULUNDU

Demircan daha sonra beraberinde Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç ile Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi'ni ziyaret etti. Merkezdeki çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi alan Demircan, sohbet ettiği gençlere tavsiyelerde bulundu. Demircan daha sonra AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç ile Ömerli, Midyat ve Dargeçit ilçelerinde partililerle de bir araya geldi.