Mardin ve Beyoğlu ikiz kardeş gibi

Mardin ve Beyoğlu ikiz kardeş gibi

14 Aralık 2018 Cuma
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan bir dizi programa katılmak üzere Mardin e gitti. Kentte ilk olarak Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman ı ziyaret eden Demircan bölgedeki çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulundu. Başkan Demircan daha sonra AK Parti tarafından bir otelde düzenlenen Yerel Seçim Yolunda Yerinde Eğitim Modeli toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Demircan, Mardin ve Beyoğlu’nun farklı dil ve dinler bakımından ülkenin batısı ve doğusunda bulunan ikiz kentler olduğunu söyledi.

MARDİN İLE YAKINLIĞIMIZ VAR

Türkiye’nin doğusu ile batısının, kuzeyi ile güneyinin bir olduğunu da belirten Başkan Demircan, “AK Parti çok büyük bir teşkilat. Türkiye’nin her yerinde başarılı ve önde olan birinci parti durumunda. Partimizin temel prensibi doğu batı kuzey ve güneyden tüm vilayetlerden bu geçişkenliği sağlamaya çalışmak. İstanbul’da adayım ancak Mardin e geldim. Mardin ile yakınlığımız var. Beyoğlu’nda Mardinli çok fazla insanımız var. Yerel seçim öncesi hedeflerimiz vatandaşlar ile kuracağımız ilişki ve Teşkilat içi eğitim nedeniyle buradayız.

MARDİN VE BEYOĞLU ARASINDA ÇOK FAZLA BENZERLİK VAR

Başkan Demircan Mardin’de olmaktan çok mutlu olduğunu da ifade ederek, “Mardin i çok seviyor ve benimsiyorum. Mardin ve Beyoğlu arasında çok fazla benzerlik var. O da şu; farklı dinler, diller ve farklı kültürler. Anadolu’nun birçok noktasında bu var ama Beyoğlu da ülkemizin en batı noktasında Mardin’in başka bir boyutu.  Mardin’i zaten biliyorum ve Beyoğlu ile ikiz kardeş gibiyiz” şeklinde konuştu.

BEYOĞLU BELEDİYESİ’NİN BİLGİ BİRİKİMLERİNDEN YARALANMAK İSTİYORUZ.

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç ise Beyoğlu Belediyesi’nin bilgi birikimlerinden yaralanmak istiyoruz. Seçim sürecinde neler yapmamız gerektiğine dair teşkilat içi eğitimdeyiz. Hedefimiz Mardin Büyükşehir Belediyesini alarak halkımıza en iyi yerel belediyecilik hizmetini sunabilmektir.” diye konuştu.