Tasarım bizim için çok kıymetli

Tasarım bizim için çok kıymetli

13 Mayıs 2018 Pazar
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliği ile sanat, tasarım ve alışveriş dünyası bir kez daha Beyoğlu’nda buluştu. Yoğun ilgi gören etkinliğe katılarak Atölye çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Demircan, “Beyoğlu’nda yıllardır sanatın farklı disiplinleriyle ilgili çalışmaları koordine etmeye çalışıyoruz. Bu anlamda Tasarım da bizim için çok kıymetli.” dedi.

Beyoğlu Belediyesinin destekleriyle bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Tasarım Tomtom Sokakta” Etkinliği yoğun ilgi gördü. Troy ana sponsorluğunda ‘Oyun’ temasıyla 10 Mayıs Perşembe günü başlayan etkinlik sanat, tasarım ve alışveriş dünyasını bir kez daha Beyoğlu’nda buluşturdu. 100 tasarımcı, 50 sanatçı, 20 atölye çalışması ve söyleşiler ile devam eden etkinliğe Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da katılarak Atölye çalışmalarını yerinde inceledi.

TASARIM BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ

Beyoğlu’nda sanatın farklı disiplinleriyle ilgili çalışmaları koordine etmeye çalıştıklarını belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan “Bu anlamda Tasarım da bizim için çok kıymetli. Geleneksel hale gelmiş pek çok etkinlik Beyoğlu’nda muhtelif yerlerde gerçekleşiyor. Tasarım Tomtom Sokakta semtin dokusuna uygun olarak gelişmiş, Tomtom mahallesinde bulunan tasarımcıların başarılı işlerinin yer aldığı ve tasarım dünyasının farklı alanlarından bir çok tasarımcının yılda 2 kez buluştuğu önemli bir organizasyon. Bu sene ki katılımın daha da artmış olmasından büyük mutluluk duydum.” dedi.

TASARIM DÜNYASININ ÇOK ÖZEL TASARIMCILAR BİR ARAYA GELİYOR

Etkinlik için özel olarak düzenlenen Tomtom Kırmızı, bu sene ilk defa kendine has dünyaları ile illüstratörlere ev sahipliği yapıyor. Bahar Korçan kürasyonuyla farklı algıları ve farklı materyal kullanımları ile birçok sanatçı ve heykeltraş şaşırtıcı eserlerini Tomtom Kırmızı’da sergiliyorlar. Ayrıca Tomtom Garaj' da tasarım dünyasının tüm alanlarından çok özel tasarımcılar bir araya geliyor. Birçok yeni ve özgün marka, tanınmış tasarımcılarla beraber ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.

TASARIM TOMTOM SOKAKTA ANNELER GÜNÜ

Bu yıl sokak içi yerleşimlerinde özel yeme içme markaları birbirinden özel lezzetlerini Tomtom Kaptan sokak boyunca katılımcılara sunarken, canlı müzik performansları izleyenlere renkli dakikalar yaşatıyor. Sokakta müzik, sokakta lezzet, sokakta oyun.. Anneler Günü’nü Tomtom’un keyifli ortamında kutlamak isteyen ziyaretçiler; Anneler Günü öncesinde farklı fikir ve yaratıcılıkta hediye seçme olanağını yakalarken, bu özel günü de anneler ve çocuklarına özel workshop ve atölyeler ile renklendirmenin mutluluğunu yaşadı.