2. Meraklı Zihinler Bilim Şenliği

Beyoğlu’nda çocuklara bilimi eğlendirerek öğretmek amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Meraklı Zihinler Bilim Şenliği’ 16 Kasım’da Taksim de gerçekleştirilecek açılış töreni ile başlıyor.

2. Meraklı Zihinler Bilim Şenliği
Bu içerik 1321 kez okundu.

16-17-18-19 Kasım 2016 tarihleri arasında 4 gün boyunca İTÜ Bilim Merkezi ve Beyoğlu Belediyesi tarafından Taksim Meydan’da kurulan festival alanında eşzamanlı gerçekleşecek olan şenlik kapsamında, teatral ve görsel açıdan zengin toplumun her kesimine hitap eden bilim gösterileri; öğrencilerin yaparak yaşayarak bilimi öğrenme şansı yakalayacağı tematik atölye çalışmaları; öğrenci proje standları; zeka oyunları standları; alanında amatör, uzman ve profesyonel katılımcılar ile bilim söyleyişileri gerçekleştirilecektir.

Proje hedef kitlesi İstanbul’da yaşayan 7’den 77’ye tüm halktır. Ancak özellikli hedef  kitle, meslek yönlendirmesinden bir adım öncesi olarak nitelendirebileceğimiz 7 - 14 yaş grubu öğrencilerimizdir.

Şenlik süresince, okulların tematik atölye çalışmalarına rahatça katılabilmeleri için randevu sistemi, İTÜ Bilim Merkezi tarafından hafta içi 3 gün, ailelerle çocukların beraberce bilim alanında deneyim kazanmaları için ise cumartesi günü de uygulanacaktır.

Planlanan Etkinlikler

Tematik Bilim Atölyeleri çocukların bilime dokunabildikleri, uygulamalı olarak düzenek ve içerik geliştirebildikleri etkinliklerdir. Atölye programları, öğrencilerin okul derslerine ilgilerini artırmakta, interaktif etkinlikler aracılığı ile kendilerini ve takım bilincini geliştirmelerini sağlamakta, merak ve keşfetme duygularını uyandırmaktadır.

Bütün tematik atölyeler, 4 gün boyunca Taksim Meydanı’nda kurulmuş olan atölye standlarında gerçekleştirilecektir.

Tematik bilim atölyelerine grup olarak katılmak için rezervasyon yaptırmak gerekmektedir. Rezervasyon için İTÜ Bilim Merkezinden Tel: 0212 251 60 13 (Dahili:1 veya 105) randevu alabilirsiniz.

Etkinlikler ücretsizdir.