Beyoğlu'nda pasaport kültür gezileri düzenlendi

Beyoğlu Belediyesi, “Pasaport Kültür Gezileri” programı çerçevesinde Mardin Nusaybinli öğrencileri misafir etti. Doğu-Batı köprüsü kurmak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında İstanbul’a getirilen öğrenciler, Beyoğlu’nun tarihi ve kültürel mekânlarını gezdi.

Beyoğlu'nda pasaport kültür gezileri düzenlendi
Bu içerik 826 kez okundu.

Beyoğlu Belediyesi on bir yıldır sürdürdüğü Pasaport Kültür Gezileri ile Doğu ve Güneydoğu’dan gelen öğrencileri ağırlamaya devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı’nın projesi kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirilen Kültür Gezilerinin bu seferki konukları, çocukları terör bölgesinin olumsuz şartlarından uzaklaştırmayı amaçlayan Mardin Nusaybin Çocuk Gelişim Merkezi’nin örgencileri oldu. 

BEYOĞLU BELEDİYESİ BUGÜNE KADAR 110 BİN ÖĞRENCİYİ AĞIRLADI 

 Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nin uzman rehberleri eşliğinde Beyoğlu’nda bulunan tarihi ve kültürel mekânları gezen öğrenciler hem eğlendi hem de öğrendi. Yaşları 6 ile 18 arasında değişen çocuklar, Miniatürk, Galata Kulesi ve Koç Müzesi’ni gezdiler. 

 Beyoğlu Belediyesi, Doğu- Batı köprüsü kurma bağlamında gerçekleştirilen Kültür Gezileriyle Bugüne kadar 110 binden fazla öğrenciyi misafir etti.