Rizeliler Beyoğlu Yerel Tatlar Festivalinde buluştu

Rizeliler Beyoğlu Yerel Tatlar Festivalinde buluştu

12 Haziran 2017 Pazartesi
Hasköy Sahil’ de düzenlenen Beyoğlu Yerel Tatlar Festivali bu kez Rize mutfağının lezzetlerini İstanbullularla buluşturdu. Renkli görüntülere sahne olan geceye katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “İnsan sevdikleriyle, dostlarıyla bir arada olmayı arzu ediyor. Biz de yıllardır yaptığımız Yerel Tatlar Festivali’ni hem birlikte iftar yapalım hem de bu güzelliği hep birlikte yaşayalım diye Ramazan ayına denk getirdik.” dedi.

Beyoğlu Belediyesi tarafından bu yıl 11. si düzenlenen Beyoğlu Yerel Tatlar Festivali tüm coşkusuyla devam ediyor. Hasköy Sahil’de kurulan etkinlik alanında gerçekleştirilen festivalin bu seferki konukları Rizeliler oldu. Rize’nin yöresel mutfağından kıyafetlerine kadar tüm yöresel zenginliklerinin İstanbullularla buluştuğu festivale; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti İstanbul Milletvekili Haydar Ali Yıldız, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı ve AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş’un yanı sıra üç bine yakın vatandaş katıldı. Alanda kurulan iftar sofralarında hep birlikte oruçlarını açan vatandaşlar, daha sonra yöresel sanatçılar tarafından seslendirilen bir birinden güzel türküler eşliğinde halay çekerek doyasıya eğlendi.

İNSAN SEVDİKLERİYLE, DOSTLARIYLA BİR ARADA OLMAYI ARZU EDİYOR

Adeta bir şölen havasında geçen geceye katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Ramazan ayı denince akla ilk olarak vatandaşların hep birlikte oruçlarını açtığı iftar sofralarının geldiğini belirterek, “İnsan sevdikleriyle, dostlarıyla bir arada olmayı arzu ediyor. Biz de Beyoğlu Belediyesi olarak yıllardır yaptığımız Yerel Tatlar Festivali’ni hem birlikte iftar yapalım hem de bu güzelliği hep birlikte yaşayalım diye Ramazan ayına denk getirdik. İnsanların bul sofralarda hep beraber olması bedenimizin açlığından ziyade ruhumuzun ihtiyaç duyduğu açlığı gidermek içindir. İşte Ramazan ayı bize bunları anlatıyor.” dedi.

RAMAZAN AYI HAYIRLARA VESİLE OLSUN

AK Parti İstanbul Milletvekili Haydar Ali Yıldız, “Büyük bir medeniyetin ve inancın mensupları olarak, kardeşleri ile dertlenen, onların varlığıyla yokluğu ile ilgilenen bir medeniyetin mensupları olarak bu Ramazan ayının geleceğimizi inşa etmede hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ramazan vahiy bilincimizi kuşanmaya vesile olsun. Kur’an ve sünnet bilincini idrak etmemize vesile olsun.” AK Parti İstanbul milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, “Peygamber Efendimiz Ramazan ayını; Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olarak tarif ediyor.”dedi. AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş, “Bu güzel Ramazan ayında bizleri bu güzel sofrada bir araya getiren Allahu Teala’ya binlerce kez şükürler olsun.”diye konuştu