Beyoğlu burada!
Aradığın her şeye buradan ulaşabilirsin
Bu senin işletmen mi?
Bilgilerinin güncel olmasını sağla. Lütfen yeni müşteri bulmak için ücretsiz araçlarımızı kullan.

Zamana meydan okuyan Pera Palace Hotel sizi zamanda yolculuğa çıkararak İstanbul'un ‘belle epoque’ günlerinin görkemine götürüyor. Muhteşem Haliç'e bakan bu şık otel eski İstanbul'un bütün romantizmini ve modern İstanbul'un bütün konforunu sunuyor.

Sizi etrafınızdaki kültürün bir parçası haline getiriyor. İstanbul'un 83 Lüks Odadan başlayıp şehrin içine kadar uzanan canlılığı ve tarihi ihtişamı etrafınızı sarıyor. Muhteşem yemekler, spa terapileri ve birinci sınıf konferans olanakları19. yüzyıldan kalma bu otelde hayat buluyor. Pera Palace Hotel'in şehirlerin en hareketlisinde kalıcı bir simge haline gelmeyi nasıl başardığını kendi gözlerinizle görün.

OTEL HAKKINDA

Pera Palace Hotel kapılarını konuklarına ilk kez açtığı 1895'ten bu yana zarif iç ve dış mimarisiyle dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Ünlü yerel mimar Alexander Vallaury tarafından tasarlanan, artık simge haline gelmiş bu binanın ağırladığı konuklar arasında Ernest Hemingway, Agatha Christie ve Alfred Hitchcock gibi çok sayıda ünlü isim yer alıyor.

Otel, bütün zamanların ilgi merkezi olmasında rol oynayan otantik 19. yüzyıl özellikleriyle ünlü şık klasik tarzını bugün hâlâ korumaktadır. Dahası Pera Palace Hotel 1981 yılında 101 numaralı odasını modern Türkiye'nin kurucusuna ithafen Atatürk Müzesi'ne dönüştürerek "müze-otel" olmuştur.

KONUM

İstanbul'un dinamik merkezi

Tarihi Pera Palace Hotel, İstanbul'un dinamik merkezinde bulunmaktadır. Hareketli Beyoğlu ilçesinde bulunan otelimizin etrafı şehrin en simgesel ilgi çekici noktalarından bazılarıyla çevrelenmiştir.

Yakınlardaki ulaşım araçları sayesinde şehrin modern ve tarihi yüzünü kolayca keşfedebilirsiniz.

Şehir içi ve dışı seyahat de çok kolaydır; Atatürk Uluslararası Havalimanı otele sadece 20 km, Sirkeci Tren İstasyonu ise 3 km mesafededir. Havaalanına zamanında gidip gelmeniz için havaalanı ulaşım hizmeti sunulmaktadır.

Bir yüzyılı aşkın bir süredir hareketli Beyoğlu semtinde bulunan İstanbul'un en görkemli otelinde, zamansız cazibe ve zarafet ile hakiki Türk konukseverliği bir araya geliyor. Bugün Pera Palace Hotel , kozmopolit İstanbul'u simgeleyen modern bir dokunuşla birleştiği eşsiz mirasını koruyor.

İyi donanımlı 115 oda ve süit, 19. yüzyılın klasik özelliklerini korurken, bu oteli kendi evlerine taşıyan simgesel konuklardan esinlenerek birçok süit sunmaktadır. Zengin Kubbeli Lounge'da ikindi çayı, İstanbul sakinleri ve konukları için çok sevilen bir kurumdur. Orient Terrace, İstanbul'un en popüler açık hava mekanlarından biri olma özelliğini sürdürürken, Pera bölgesinde buluşma yeri olarak bilinir. Patisserie de Pera'nın bijou mücevheri, gün boyunca, mükemmel Türk kahvesi ve hoşgeldin kekleri için açıktır.

 

ATATÜRK MÜZE ODASI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Pera Palace Hotel’in gelmiş geçmiş en değerli misafiri olan Mustafa Kemal Atatürk, ismini Pera Palace Hotel’in konuk defterine ilk kez yazdığında, yıl 1917 idi. O yıldan sonra, savaş ve barış dönemlerinde defalarca Pera Palace Hotel’de kaldı Atatürk. Cephe dönüşlerinde adeta evi gibi kullandığı, ülke için önemli kararlar aldığı ve üst düzey misafirlerini ağırladığı 101 numaralı odası, doğumunun 100. yılı olan 1981’de, Ata’nın şahsi eşyalarının da sergilendiği bir müze oda haline getirildi.

Atatürk'ün kıyafet, şapka, ayakkabı ve gözlük gibi özel eşyalarının bulunduğu oda ziyaretçilere açıktır. Pera Palace Hotel Jumeirah, Atatürk'ün eşyalarını ve 20. yüzyılın başlarına ait kitap, dergi, halı ve madalya gibi öğeleri toplamaya devam ediyor.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle temasa geçin: 

jpp.info@jumeirah.com

  • Telefon  +90 212 377 4000
  • E-posta jppinfo@jumeirah.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Misafir 1 yıl önce