Beyoğlu burada!
Aradığın her şeye buradan ulaşabilirsin
Bu senin işletmen mi?
Bilgilerinin güncel olmasını sağla. Lütfen yeni müşteri bulmak için ücretsiz araçlarımızı kullan.

Bazılarının kökeni 1960’lara kadar uzanıyor. Hemen hemen hepsinin müdavimleri var. Hijyen ve kalite konusunda iddialılar… İstanbul Sütlüce’de sayıları 20’ye ulaşan uykuluk restoranlarından söz ediyoruz.

Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız şu sıralar Sütlüce'ye uykuluk için uğrayın deriz. Zira baharın tam bu günleri uykuluk zamanıdır. İstanbul Beyoğlu İlçesi'nin Sütlüce semtinde şu sıralar adeta yeme içme karnavalı yaşanıyor. Öğlen ve akşam saatlerinde buradaki mekanlar dolup taşıyor. Özellikle hafta sonunda burada boş yer bulmak kolay değil.

Haliç'in kuzey kıyısında bulunan Sütlüce'de irili ufaklı 20 lokanta var. Ayrıca hava kararınca seyyar satıcılar tezgahlarını açıyor. Hepsinin müdavimleri var. Fiyatlar uygun. Örneğin restoranlardaki dört kişilik ziyafetin fiyatı 100-120 TL arasında değişiyor. Sunulan etler çok taze ve özenle seçildikleri için çok lezzetli. Özgün konseptleriyle bölgeye gelen turistlerin de ilgisini çekmeyi başarıyorlar.
Sütlüce, adeta uykuluk sevenlerin merkez üssü haline gelmiş durumda. İstanbul'un yoğunluğundan çok uzak sakin ve huzurlu bir yer. Yol boyunca art arda sıralanmış mekan sahipleri sizi kapıda karşılıyor. Samimi bir misafirperverlikle ağırlanıyorsunuz. Masanıza nezaketle yaklaşıp müşterileriyle sohbet etmeden geçmiyorlar.
.