Beyoğlu burada!
Aradığın her şeye buradan ulaşabilirsin
Bu senin işletmen mi?
Bilgilerinin güncel olmasını sağla. Lütfen yeni müşteri bulmak için ücretsiz araçlarımızı kullan.

1841 yılında yapılan bu bina çok görmüş geçirmiş. Yetimhane olarak da kullanılmış, otel olarak da. Şu anda bir Ermeni vakfına ait ve katların çoğu ofislerden oluşuyor. Hıdivyal Palas'ın en yeni misafiri ise kafe-restoran '1841 Tünel' oldu.

Adını binanın kuruluş yılından alan mekan, Bodrum'daki '5 Oda' adlı otelinden tanıdığımız, 30 yıllık işletmeci Ali Sayar tarafından açılmış. Hıdivyal Palas'ta 19. yüzyılın vazgeçilmez yapıtlarından biri. 7 katlı olan bu bina göz kamaştırıcı mimarisi ile bir çok farklı hizmete ev sahipliği ediyor.

Yapıldığı zamanlarda otel olarak da kullanılan bu palas, şimdilerde iş hanı olarak kullanılıyor. İçerisinde ofislerden, restoranlara, sanat galerilerine kadar bir çok farklı işletme bulunuyor.

Tarihi binada olduğundan, Yunan albenisi olan beyaz ve mavi ile oldukça şık bir mekan. Üst katlarda olduğu için az da olsa manzarası da bulunuyor. Yürürken fark etmeyeceğiniz, ancak başınızı kaldırıp baktığınızda aklınızı başınızdan alacaktır. İçerisindeki sanat galerisi de görülmeye değer.