Bu senin işletmen mi?
Bilgilerinin güncel olmasını sağla. Lütfen yeni müşteri bulmak için ücretsiz araçlarımızı kullan.

Sabri Paşayiğit 1977 yılında Kayseri'de doğdu. 2001 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık bölümünden mezun oldu.
 
Öğrenim süreci boyunca büyük şantiyelerde ve tasarım ofislerinde sürdürdüğü 5 yıllık çalışmanın ardından 2002'de Zafer Murat ile birlikte REM Mimarlık Ofisini kurdu. 2011 yılında ofisin ismi Sabri Paşayiğit Design Office olarak değişti.

"Mimarlık; insani fonksiyonları karşılayan mekânları oluşturma becerisidir. Bu becerinin en önemli etkenlerinin insan ve fiziksel çevre olduğuna inanıyorum. Yapıların mutlak bir şekilde çevre ile uyumu şarttır. Yapılar çevre ve iklim şartlarına göre yapı ve dış kabuğu birlikte düşünülerek tasarlanmalıdır. Yapıların ölçek/oran kavramının yüzyıllardır tartışıldığı düşünülürse, yapıların insan ölçeği dışına çıkmaması ve bu oranın mimar tarafından hiçbir kuruluş ve kurumun baskısı olmadan oluşturulması gerekmektedir. Yakın gelecekte Türkiye'de ve dünyada mimarlık adına sınırların zorlanacağını umuyorum. Taşıyıcı problemlerinin çözülmüş, kendi enerjisini üreten, çevreye duyarlı yapıların çok daha fazla örneklerini göreceğiz. Yapı sınıflandırılmasının verimlilik ve çevre duyarlılığı üzerinden olacağına inanmaktayım."

Misafir 6 saat önce

I have to show my admiration for your kindness giving support to people who actually need guidance on this one topic. Your personal dedication to passing the solution across had become remarkably valuable and have always helped guys and women just like me to arrive at their ambitions. Your entire helpful help means so much a person like me and further more to my mates. With thanks; from each one of us. curry 4 http://www.curry4.net