Beyoğlu burada!
Aradığın her şeye buradan ulaşabilirsin
Bu senin işletmen mi?
Bilgilerinin güncel olmasını sağla. Lütfen yeni müşteri bulmak için ücretsiz araçlarımızı kullan.

1988 -İlk mağaza İstanbul’da açıldı

1995 - Tasarıma ve üretime odaklanmak için organizasyon yeniden tasarlandı

1996 - Yurtdışında ilk mağaza - Münih’te

1999 - Franchise sistemi başlatıldı

2001 - Tasarım ekibimiz genişledi, ürün çeşitleri artırıldı, büyük ölçekli mağazalar açılmaya başlandı, Hızlı Moda markası olmaya dönük ilk adımlar atıldı

2002 - Orta Doğu, Rusya ve Balkanlarda yeni mağazalar açıldı

2005 - Türkiye’de 100, yurtdışında 39 mağazaya ulaştı

2009 - Türkiye'nin En Değerli Markalar listesinde 26. oldu (2. moda markası) (Türkiye’nin en büyük iş dergisi Capital tarafından değerlendirildi)

2010 - Tüm Koton mağazalarında canlı yayın yapan Koton Radyo kuruldu

2011 - Mayo koleksiyonuyla (Alessandra Ambrosio kampanyasıyla), Çocuk koleksiyonuyla ve Büyük Beden koleksiyonuyla bazı yeni kategorilere girdi 2012 - AVM Yatırımcıları Derneği’nin araştırmasında “En beğenilen ve en çok tercih edilen kadın giyim markası” seçildi Türkiye'nin önde gelen risk sermayesi şirketi, Turkven ile ortaklık kurdu.

2014 - Türk Süper Markalar listesine seçildi

2015 - Koton Güzellik markasıyla 150’den fazla ürünle kozmetik kategorisine girdi. Türk alışverişçiler tarafından “En Güvenilir Kadın Giyim Markası” seçildi. 2015 BrandSpark Türk Alışverişçiler araştırmasına göre.

Dördüncü kez AVM Yatırımcıları Derneği’nin araştırmasında “En beğenilen ve en çok tercih edilen kadın giyim markası” seçildi. Koton.com online alışveriş hizmeti sunmaya başladı.

2016 - Dünya moda ve perakende sektörünün deneyimli ismi Richard Isham Sardouk, Koton’da CCO görevine başladı. Isham Sardouk önderliğinde sezonun tasarım, renk, desen, kumaş ve trendlerini belirleyen Design Lab hayata geçti.

İddialı olduğumuz marka kategorilerimiz “Koton Jeans” ve “Koton Kids” mağazaları açıldı. 

Romanya’daki ilk cadde mağazasını açan Koton, Romanya’daki mağaza sayısını 16’ya çıkardı.

Fransa(Paris), Hırvatistan, Fas ve Almanya(Hamburg)’da ilk Koton mağazaları açıldı. Kapsayıcı İş Modeli’ni hayata geçirerek “Koton El Emeği” koleksiyonunu müşterileriyle buluşturdu.

Koton.com açıldıktan sonraki ilk yılında 40 milyondan fazla trafiğe ve 20 milyondan fazla tekil kullanıcıya ulaştı.