30 Ağustos Zafer Bayramı 96.Yıl Sergisi

30 Ağustos Zafer Bayramı 96.Yıl Sergisi

28 Ağustos 2018 Salı
Beyoğlu Belediyesi, Harbiye Askeri Müzesi katkıları ile, 29 Ağustos Çarşamba Saat:18.00 ‘de açılışı yapılacak’ 30 Ağustos Zafer Bayramı 96.Yıl ‘ fotoğraf sergisine, Taksim Meydanı’nda ev sahipliği yapıyor!

Beyoğlu Belediyesi,   Harbiye Askeri Müzesi  katkıları ile, 29 Ağustos Çarşamba Saat:18.00 ‘de açılışı yapılacak’ 30 Ağustos Zafer Bayramı 96.Yıl ‘ fotoğraf sergisine, Taksim Meydanı’nda ev sahipliği yapıyor!

Birinci Dünya Savaşı’ndan mağlup çıkmış, topraklarının büyük bir kısmını kaybetmiş, bağımsızlığı tehlikeye girmiş bir milletin, tüm yokluk ve imkansızlıklarına rağmen yeni bir ulus devletin temellerini nasıl ve ne zorluklarla attığını; Türk Milletinin Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde başlattığı onurlu direniş ve bunun zirvesi olan Büyük Taarruz ile sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşama azim ve kararlığını tüm dünyaya nasıl ilan ettiğini fotoğraf kareleri ile sunmaya çalıştık.  

Büyük Taarruz Zaferi’nin kazanılmasının 96’ncı yıldönümü münasebetiyle Harbiye Askeri Müzesi’nin katkılarıyla hazırlanan bu sergi vesilesi ile başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere kahraman silah arkadaşlarının önünde saygıyla eğiliyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.


Yer: Taksim Meydanı
Açılış: 29 Ağustos Çarşamba
Saat. 18.30