Beyoğlu burada!
Aradığın her şeye buradan ulaşabilirsin
Demokrasinin Zaferi 15 Temmuz 2016

Demokrasinin Zaferi 15 Temmuz 2016

6 Temmuz 2018 Cuma
Beyoğlu Belediyesi, Anadolu Ajansı (AA) işbirliği ile , 11 Temmuz-10 Ağustos 2018 tarihleri arasında, Anadolu Ajansının objektiflerinden fotoğrafların yer aldığı, ‘Demokrasinin Zaferi 15 Temmuz 2016’ fotoğraf sergisine, Taksim Meydanı’nda ev sahipliği yapıyor!

Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETO) mensubu Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki bir grup subay tarafından başlatılan tarihin en acımasız darbe girişimi, tüm yurtta yaklaşık 22 saat sürdü. Genelkurmay’da silah sesleri duyulurken, helikopterlerden vatandaşların üzerine ateş açıldı. Boğaziçi Köprüsü tanklar tarafından kapatıldı, haber alma özgürlüğünün merkezi olan çeşitli medya organları işgal edildi. Milli iradenin sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisi haince bombalandı.

Marmaris’te bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast girişiminde bulunuldu. Haince başlatılan darbe girişimine halk sessiz kalmadı ve sokaklara döküldü. 15 Temmuz gecesi Türk Milleti yeni yüzyılın tarihine geçecek kahramanlık mücadelesini yazmaya başladı. Halk sokaklarda tankların önüne yattı. İşgal edilen tüm kurumlar millet sayesinde geri alındı.

241 kişinin şehit olduğu ve 2193 kişinin yaralandığı 15 Temmuz gecesi, aziz milletimizin darbeye karşı onurlu duruşu sayesinde teşebbüs amacına ulaşamadı. 15 Temmuz gecesi aziz milletimiz vatan mücadelesi verirken, Anadolu Ajansı yaptığı haberler ve çektiği fotoğraflarla tarihe not düşüyordu. “Demokrasinin Zaferi 15 Temmuz 2016’ sergisinde bir kahramanlık hikâyesine tanık olacaksınız.

Anadolu Ajansı (AA) dünyanın en etkin 10 haber ajansından biridir. Güvenilir haberin kaynağı AA, 96 yıllık tecrübesi ve 86 farklı ülkedeki güçlü muhabir ağıyla dünya genelindeki abonelerine günde 1190’ın üzerinde haber, ortalama 1900 fotoğraf ve 310 video servis etmekte ve 11 dilde yayın yapmaktadır.

“Zamanın tanığı” AA, habercilik ve etik ilkelerinden ayrılmadan politikadan kültür-sanata, ekonomi finanstan spora, enerjiden sağlığa, yaşamdan teknolojiye haber değeri olan tüm gelişmeleri geniş bir yelpazede takip etmektedir. Dünyanın en hareketli bölgelerindeki sıcak gelişmeleri anında abonelerine aktaran AA özellikle haberciliğin çok zor olduğu coğrafyalardan geçtiği haber ve güçlü görselleriyle fark yaratmaktadır.

 

Etkinlik Yeri : Taksim Meydanı Açık Hava Sergi Alanı
Açılış: 12 Temmuz  Perşembe
Saat: 19.00