Beyoğlu burada!
Aradığın her şeye buradan ulaşabilirsin
Galatalı Bankerlerden Günümüze Finans Tarihi

Galatalı Bankerlerden Günümüze Finans Tarihi

2 Mayıs 2018 Çarşamba
Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası himayelerinde, Vakıfbank ve Halkbank’ın katkılarıyla düzenlenen, Alpay Tarhan’ın özenle, titizlikle derlediği koleksiyonundan nadide eserlerinin sergileneceği ‘ Galatalı Bankerlerden Günümüze Finans Tarihi’ sergisine ev sahipliği yapıyor!

Sergide,  Osmanlı Devleti’nin İtibâr-ı Milli Bankası’ndan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’na uzanan çetin yolcuğu, Dersaadet Bankası’ndan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na geçişi gibi önemli dönemleri paramızın ve hisse senetlerinin referanslarıyla izleyeceksiniz.

Ekonomi tarihi içinde, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın ilk basımı olan 1 Türk Lirası’ndan, 1.000.000 Türk Lirası’na giden inişli çıkışlı süreci, sonrasında ise paramızdan altı sıfırın atılmasıyla gerçekleşen tarihi başarının hikayesini  göreceksiniz.

Sergi, aynı zamanda, Galata’dan başlayıp, Anadolu’ya uzanan ekonomik serüvenin hikayesiyle birlikte; Milli beraberliğimizi, mücadeleci karakterimizi, hisse senetleri ve paraların üzerindeki renklerin ve motiflerin harmonisinde zarafetimizi ve Beyoğlu özelinde kültürel zenginliğimizi anlatmaktadır.

Açılış Kokteyl : 07 Mayıs Pazartesi
Saat:16.30
Yer: Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu
Adres: Şahkulu Mah. Meşrutiyet Cad. No:121 Şişhane

Galerimiz; Pazar hariç, her gün 09.00-18.00 arası ziyarete açıktır.