Erciyes Cafe size ev ortamı sunuyor

Günün herhangi bir saatinde veya hafta sonunda İstanbul’un hareketli yaşamından bir süreliğine kurtulmak istiyorsanız Taksim Sıraselviler’de bulunan Erciyes Kitabevi & Cafe, aradığınız mekânlar arasında ideal adreslerden birisidir.

Erciyes Cafe size ev ortamı sunuyor
Bu içerik 1240 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Haftanın 7 günü ve günün 24 saati denilince gün ve saatlerin yetmediği bir şehir olan İstanbul, hareketli yaşamı kadar tarihi ve nostaljisiyle de ön plana çıkan bir kent. Günün herhangi bir saatinde veya hafta sonunda İstanbul’un hareketli yaşamından bir süreliğine kurtulmak istiyorsanız Taksim Sıraselviler’de bulunan Erciyes Kitabevi & Cafe, aradığınız mekânlar arasında ideal adreslerden birisidir.

Arka planda çalan hafif müzikle karşılandığınız mekânın kitaplığı, her bir köşesinde tarihi eşyaları, farklı biçimlerdeki oturma gruplarıyla alışılmış kafe kültürünün dışına çıkmayı başarmış bir mekân. Bir işletmeden ziyade bir ev sıcaklığına bağlı kalınmış yüzde yüz rahat edebileceğiniz bir işletme olan Erciyes Kitab & Cafe’yi aynı aileden 3 bayan işletiyor. Konukları arasında yazarların, gazetecilerin, akademisyenlerin, öğrencilerin yanı sıra girişimci ve yatırımcıların bulunduğu Erciyes Cafe’de aynı zamanda çalmasını bilenler için bir piyano dahi bulunmaktadır. Kitap okuyabileceğiniz, bilgisayarınızı açıp işlerinizi yönetebileceğiniz bir adres olan kafenin ortaklarından Dilek Us hanımefendiyle görüştük.

Beyoğlu Belediyesi’ne bağlı Smart Beyoğlu ekibi olarak Belediye Başkanımız Ahmet Misbah Demircan’ın selamlarıyla ziyaret ettiğimiz mekânı büyük bir keyifle geziyoruz. Kahvaltımızı ettikten sonra çaylarımız eşliğinde mekânın ortaklarından Dilek Us hanımefendiye mikrofonu uzatıp bize Erciyes Cafe’yi anlatmasını istiyoruz:

“Yaklaşık 20 yıldır Erciyes Kitabevi & Cafe’yi işletiyoruz. Yerimiz Taksim Sıraselviler’de, Alman Hastanesi’nin tam karşısındayız. Sabah 08.30 ile gece 23.00 saatleri arasında faaliyet gösteriyoruz. Kafemizin dekorasyonu Anne-Babamızın önderliğinde tüm Erciyes Ailesinin ortak katkısıyla düzenlendi.

Erciyes Kitabevi & Cafe, zengin bir yemek menüsüne sahiptir. Sabah kahvaltılarımız ile öğlen ve akşam yemeklerimiz var. Izgara, makarna ve salata çeşitlerimizin yanı sıra çay, kahve ve pasta çeşitlerimiz mevcut. Günlük olarak etli ve zeytinyağlı ev yemekleri çıkarıyoruz. Gelen konuklarımızı kendilerini evlerinde gibi hissetmelerini sağlıyoruz. 20 yıldan beri mekânımızın müdavimi olan konuklarımız var. Öyle ki daha önce karşımızda bulunan bir üniversitede hazırlık sınıfında okuduğu yıllarda mekânımıza gelen ve sonraki yıllarda mezun olup evlenip çoluk çocuğa karışan ve çocuklarıyla mekânımıza gelip gitmeye devam eden müşterilerimiz var. Yurtdışında ellerinde kafemizin kartlarıyla mekânımızı tavsiye eden konuklarımız bulunuyor. Kalın bir anı defterimiz var. Gelen konuklarımız buraya düşüncelerini yazıyorlar. Yazılan notları, o güzel sözleri okumak bize gurur veriyor.

Erciyes Kitabevi & Cafe, Beyaz Zambak hijyen belgelidir. Dışarıda o belgemizi gören konuklarımız burayı daha çok tercih etmeye başladılar. Bu uygulamasından dolayı Beyoğlu Belediyesi’ ne çok teşekkür ediyoruz.”

erciyes cafe erciyes kitapevi