Geleneksel Self Servis mutfağından Bizim Lokanta

Tezgâhtaki bol çeşit yemekler için tezgâh yanında bulunan tepsinizi alıyor ve kendi tepsinizi sipariş verdiğiniz yemeklerle doldurduktan ve ödemesini yaptıktan sonra masanıza oturuyorsunuz. Self Servis geleneğini sürdüren mekanlardan birine konuk olduk.

Geleneksel Self Servis mutfağından Bizim Lokanta
Bu içerik 1330 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Geleneksel lokantacılığın önemli uygulamalarından Self Servis usulü ile çalışan lokantalarımız günümüze kadar önemini ve müşterilerin ilgisini korumayı başardı. Tezgâhtaki bol çeşit yemekler için tezgâh yanında bulunan tepsinizi alıyor ve kendi tepsinizi sipariş verdiğiniz yemeklerle doldurduktan ve ödemesini yaptıktan sonra masanıza oturuyorsunuz. Yemek konusunda önemli bir gelenek olan Self Servis, Türkiye’de önemli bir kesimin vazgeçilmezi arasında bulunuyor.

İşte o geleneği sürdüren mekânlardan birisi de Beyoğlu’nda bulunan “Bizim Lokanta” adlı mekânı Beyoğlu Belediyesi’nin Smart Beyoğlu Ekibi olarak Başkanımız Ahmet Misbah Demircan’ın selamlarıyla ziyaret ediyoruz. Genç-Yaşlı, Kadın-Erkek, Öğrenci-Esnaf toplumun her kesiminden müşterilerin birbiri ardına girip çıkıyorlar lokantaya.

Smart Beyoğlu Ekibi olarak bizleri mekânın Müdürü Tayfun Aydoğdu karşılıyor. Bizim Lokanta’yı kısaca anlatmasını istiyoruz ve kameralar karşısına geçen Tayfun Aydoğdu, Bizim Lokanta’yı şu ifadelerle anlatıyor:


“10 yıldır lokantacılık sektöründe çalışıyorum. Son 5 yıldır da Bizim Lokanta’da müdürlük yapıyorum. Bizim Lokanta’da sulu yemek çeşitlerimiz, ızgara çeşitlerimiz ve zeytinyağlılarımız bulunuyor. Firma olarak müşterilerimizin memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Lokantamızın en önemli özelliği self servis olmasıdır. Lokantamıza gelen müşterilerimiz kendi tepsilerini alıp istedikleri yemekleri tepsilerine doldurup tercih ettikleri masaya oturup afiyetle yiyorlar. Yaz döneminde müşterilerimiz genellikle ızgara çeşitlerimizden ızgara köfte, kaşarlı köfte, tavuk pirzola, tavuk şiş ve tavuk pirzolayı tercih ediyorlar. Kış döneminde ise, et kavurma, hindi tandır, kuzu tandır, sebzelilerimizden türlü ve bamya gibi ürünlerimizi tercih ediyorlar.

Firmamız Beyaz Zambak belgelidir. Beyaz Zambak bayrağını gören müşterilerimiz daha rahat bir şekilde içeriye giriyorlar. Beyoğlu Belediyesine ve Başkanına bu uygulamasından dolayı teşekkür ediyoruz.”

 

 

bizim lokanta beyoğlu smart beyoğlu