Geçmişten günümüze sürdürdükleri ticari faaliyetlerle Beyoğlu’nu Beyoğlu yapan markalar, Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen ve 50 gün devam edecek “Beyoğlu Festivali”nde ödüllendirildi.

Taksim Meydanı’ndaki festival alanında gerçekleştirilen ‘Beyoğlu’nun Marka Değerleri’ etkinliğinde;Saray Muhallebicisinden Jamanak Gazetesine, Beyoğlu çikolatasından, Galatasaray Spor kulübüne kadar 35 marka firmanın temsilcisineBeyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafındanplaket takdim edildi.

Demircan plaket sunumu öncesi yaptığı konuşmasında, “İş bilen ustalarla marka yaratılır. İnsanlar olmazsa şehir olmaz. Bu insanların ihtiyaçlarını markalarını karşılayabilmesi çok önemli.Marka olabilmek için fark yaratmak gereklidir. Yarattığı bu markayı sürdürebiliyor mu bu önemlidir. Beyoğlu'nda elli yılı aşkın süredir bu işi yapan insanları konuşuyoruz şu an. İyi ki varsınız, aksi halde Beyoğlu olmazdı.Geçmişte insanlar iyi yemek, ayakkabı almak, doktora, avukata gitmek için Beyoğlu'na gelirdi. Türkiye'nin marka yaratmaya ihtiyacı var. Biz Beyoğlu'na can vermiş müesseslerimizi takdir etmek istiyoruz. Marka yöneten işletmeler istiyoruz. İnşallah her sene değişik versiyonlarla devam ederiz. Bugün bizi onurlandırdığınız için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

35 firmaya palket takdim edildi

Başkan Demircan'ın konuşmasın ardından Beyoğlu'nu Beyoğlu yapan Ağa Hamamı, Apik İşkembe, Atlas Sineması, Avusturya Hastanesi, Galatasaray Spor Kulubü, Büyük Londra Oteli, Bursa İskender, Ceylan Otel, Park Otel, Ece Ajandası, Ekmekçioğlu Kurıyemiş, Elit Çikolataları, Emek Sineması, Emgen Optik, Eyüp Sabri Tuncer Kolonyaları, Fitaş Sineması, Galatasaray Hamamı, HacıabdullahLokontası, Hacıbekir Lokumları,Havailostra, Işık Pastanesi, Jamalak Gazetesi, Kasımpaşa Spor Kulubü, Kelebek Korse, Kifidis, Lale İşkembecisi, Manda Batmaz Türk Kahvecisi, The Marmara Otel, Özer Gıda, Panter Kırtasiye, Pera Palas, Rejans Rus Lokantası, Saray Muhallebicisi, Şapkacı Madam Katya, Tatavla Spor Kulubü, Asri Turşucu, Beyoğlu Spor Kulubü markalarına plaketleri takdim edildi.

“Hep burdaydık, durmaya devam edeceğiz”

-Atlas Sineması adına Cevdet Pişkin,“1960 yılından beri sinemacılık yapıyorum. En güzel zamanlarını gördüm buranın. O günleri çok özlüyorum. Beyoğlu ile gurur duyuyorum.”

-Avusturya Hastanesi Başhekimi Erdal Kaleli,“Bizi bu değerli markalar içinde saydığınız için teşekkür ederiz. 300 yıldan beri aynı binada hizmet veriyoruz. Burada çalışmaktan gurur duyuyoruz.”

-Elit Çikolata adına Tanıl Küçük,“1921'den beri buradayız. Beyoğlu'na ait bir markayız.”

-Emek Sineması adına Remzi Buharalı,“Başkan büyük bir çalışmaya imza attığı için teşekkür ediyorum. Sinemamız sinemaseverlerle yeniden buluştu.”

-JamalakGazetesi adına SarkisKoçunyan,“110 senelik hiç ara vermeden günlük gazetemizi basmaya devam ediyoruz. Varoluşundan beri hep buradaydık, durmaya devam edeceğiz.”

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.