Kültür - SanatMüzeler Şu anda kapalı

Mehmet Akif Ersoy Hatıra Evi

(0 Yorum)
4
Görüntülenme - 86 Yorum Yap

Hakkımızda

İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy’un son 6 ayını geçirdiği İstiklal Caddesindeki Mısır Apartmanında bulunan evi, İstiklal Marşı’nın kabulünün 100’üncü yıldönümünde, ‘Mehmet Akif Ersoy Hatıra Evi’ olarak ziyarete açıldı.

Beyoğlu Kültür Yolu Projesinin önemli bir parçası olan ‘Mehmet Akif Ersoy Hatıra Evi’nin açılışı, İstiklal Marşı’nın kabulünün 100’üncü yıldönümünde yapıldı. İstiklal Caddesi’ndeki Mısır Apartmanı önünde gerçekleşen açılış törenine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız katıldı. Mehter takımının yaptığı gösteri ve Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan filmin gösterilmesinin ardından İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’un son 6 ayını geçirdiği apartmanın önünde açılış kurdelesi kesildi. 

YAŞAMI VE MİLLİ MÜCADELE YILLARINA KATKISI ANLATILIYOR, KİŞİSEL EŞYALAR SERGİLENİYOR

İçerisinde hem İstiklal Şairinin yazdığı eserleri, hem de onun için kaleme alınmış eserlerin sergilendiği Hatıra Evi’nin ilk odası Ersoy’un kitaplığı olarak tasarlandı. Şiir odası ve belgesel odalarının da bulunduğu dairede, dijital ve görsel sergilerle şairin yaşamı, Milli Mücadele yıllarına katkısı ve İstiklal Marşı’nın yazıldığı dönem anlatılıyor. Mehmet Akif Ersoy’un kişisel eşyalarının da sergilendiği hatıra evinde, ölümünün ardından adına basılan pul, zarf ve paralar da yer alıyor.

Etiketler

Galeriler

Yorumlar - 0

Yorum Yap ve Değerlendir

Yorum yapabilmeniz için oturum açmanız gerekmektedir.
Giriş Yap veya Kayıt Ol

Çalışma Saatleri :

Şu anda açık
  • Pazartesi 09:00 - 18:00
  • Salı 09:00 - 18:00
  • Çarşamba 09:00 - 18:00
  • Perşembe 09:00 - 18:00
  • Cuma 09:00 - 18:00
  • Cumartesi 09:00 - 18:00
  • Pazar 09:00 - 18:00

Bu senin işletmen mi?

Bilgilerinin güncel olmasını sağla. Lütfen yeni müşteri bulmak için ücretsiz araçlarımızı kullan. SAHİPLEN