Mixer Art Galeri

(0 Yorum)
4
Görüntülenme - 69 Yorum Yap

Hakkımızda

Mixer, genç ve kariyerinin başındaki Türk sanatçılarının gelişmesine olanak sağlayan bir çağdaş sanat mekanıdır. Yerel yetenekleri ortaya çıkartmaya odaklanması sayesinde, genç sanatçıları ülke içinde ve yurtdışında aktif olarak destekleyen, böylece koleksiyonerlerin yeni sanatçıları keşfetmesini sağlayan İstanbul’un önde gelen galerilerinden biri olmuştur. Risk almayı ve denemeyi seven yapısıyla büyük boyutlu sergi projelerine ve kamusal alanda sanat projelerine imza atmıştır. Karaköy’de bulunan sergi mekanını sadece iddialı bir sergi takvimi için yaratıcı bir şekilde kullanmakla kalmayıp aynı zamanda eğitim programları ve sanat atölyeleri aracılığıyla şehirde hızla gelişen sanat ortamına ilham vermektedir. 2012 Kasım ayında İstanbul’da açılan galeri yurt dışında da fuarlara ve sergilere katılım göstererek Türk sanatçıların yurt dışında görünürlüğünü sağlamaktadır.

Mixer, Çağdaş sanatta yeni seslerin oluşumunu ve ilerlemesini destekleyen ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan NADA (New Art Dealers Alliance) üyesidir.

Mixer Editions

Mixer Editions’ın esas amacı; birçok yerel ve uluslararası sanatçı tarafından geniş formatlı fotoğraf, dijital çalışma ve özgün baskı teknikleri (taş baskı, gravür, serigrafi, kolografi gibi) ile ürettikleri eserlerden oluşan bir seçki ile sanat meraklılarına yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı sanat eserleri sunmaktır. Bu proje kapsamında, hem sanatçılar çok daha büyük bir kitleye ulaşıyor hem de yeni koleksiyoncular ve sanat meraklıları orijinal sanat eserlerini uygun fiyatlarla ulaşma şansı buluyor.

ArtWriting Turkey

ArtWriting Turkey Projesi, Mixer'in sanatsal üretimin önemli bir kanalı olan sanat yazımı ve eleştirisi konusunda Kasım 2013’ten beri yürüttüğü bir projedir. Proje kapsamında, kariyerinin başındaki sanat yazarları konunun profesyonelleriyle bir araya gelmekte ve düzenlenen atölye, sergi turu, konuşma gibi etkinlikler sonucu üretilen sanat yazıları düzenli olarak basılmaktadır. Böylece, Türkiye’de sanat yazımının hem güncel durumuna ışık tutan hem de arşiv niteliğinde yayınlara imza atan Mixer, proje kapsamında sanat dünyasının farklı karakterdeki kurumlarıyla da işbirliği yapmaktadır.

ArtLab

Mixer'in bir diğer girişimi olan ve galeri içerisinde bir konuk sanatçı programı olarak tasarlanan ArtLab projesidir. Projenin ana amacı, bir sanatçının üretim sürecinde görünmeyenleri ziyaretçiye yansıtmak, yerel ve uluslararası sanatçılarla olan ilişkileri güçlendirmek. Mixer’in ArtLab Projesi kapsamında farklı disiplinlerden gelen sanatçılar, ziyaretçilerle eserlerini, sanatsal yaklaşımlarını ve uygulamalarını paylaşma fırsatı buldular.

Mixer Ekibi

Hamit Hamutçu - Kurucu 

Bengü Gün - Kurucu Ortak | bengu.gun@mixerarts.com

Sevda Süzer - Co-Director I sevda.suzer@mixerarts.com

Emrah Çoban - Proje Koordinatörü | emrah.coban@mixerarts.com

Zeynep Bolat - İletişim ve Proje Yönetici I zeynep.bolat@mixerarts.com

Etiketler

Galeriler

Yorumlar - 0

Yorum Yap ve Değerlendir

Yorum yapabilmeniz için oturum açmanız gerekmektedir.
Giriş Yap veya Kayıt Ol

Çalışma Saatleri :

Şu anda açık
  • Pazartesi 06:00 - 22:00
  • Salı 06:00 - 22:00
  • Çarşamba 06:00 - 22:00
  • Perşembe 06:00 - 22:00
  • Cuma 06:00 - 22:00
  • Cumartesi 06:00 - 22:00
  • Pazar 06:00 - 22:00

Bu senin işletmen mi?

Bilgilerinin güncel olmasını sağla. Lütfen yeni müşteri bulmak için ücretsiz araçlarımızı kullan. SAHİPLEN

Son Eklenenler :